schovat načítání

Návštěvnost z mobilních zařízení převyšuje počítače

5.11.2016

Návštěvnost z mobilních zařízení převyšuje počítače

Tuto informaci jsem registroval z několika zdrojů, možná jste na ni narazili také, například na hongkiat.com (en).

Výsledek průzkumu je jasný – návštěvnost webů z mobilních zařízení se neustále zvyšuje a už předčila návštěvnost z počítačů. Samozřejmě není to žádná převratná novinka, projede mobilů, tabletů apod. jsou vysoké, je pochopitelné že tímto směrem vývoj pokračuje a ten rozdíl se jistě ještě zvýší.

Data z toho průzkumu jsou celosvětová, čísla pro ČR se budou trochu lišit, přesto pokrok v této oblasti je více než zřejmý, je vhodné na něj odpovídajícím způsobem reagovat při tvorbě webů.

Responzivní weby jsou standardem již delší dobu, ale tímto podpora mobilních zařízení zdaleka nemusí končit, vzhledem k menším rychlostem mobilních sítí oproti pevnému připojení, doporučuji minimálně nějakou základní optimalizaci datové náročnosti webových stránek.
Je udivující, jak někteří weboví vývojáři datovou náročnost přímo ignorují, aby si co nejvíce ulehčili svoji práci – samozřejmě optimalizace zabere čas a její výsledky nejsou přímo vidět. Výsledky zmíněné studie ale dokazují, že těmto oblastem je třeba věnovat zvýšenou pozornost, pokud tak chcete učinit, tyto služby zajišťuji, můžete mě oslovit.