schovat načítání

Šablona Lucid

lucid

Experimentální HTML a WordPress šablona pro otestování nových technik, konkrétně front-end frameworku Foundation (normálně používám Bootstrap, případně žádný framework) and stylovacího jazyka SASS (standardně používám LESS, nebo píšu přímo CSS). A co se týče WordPressu vyzkouším framework Redux (doposud jsem žádný framework nepoužíval).

SASS a LESS jsou prakticky to samé, ochylky jsou minimální, výsledek stejný.
Foundation není špatný framework, ale moc mě neoslovil – jako jednotku velikosti používá „rem“, jsem zvyklý na „px“. Dále nabízí media queries až pro 1920px (to je samozřejmě plus), ovšem základní stavební prvek layoutu „row“ má defaultní maximální šířku pouhých 1000px – to nedává smysl. V neposlední řadě obsahuje řadu větších hotových struktur, ovšem s minimálním využitím, např. „pricing tables“ – šance že taková struktura a její design bude odpovídat návrhu webu je minimální, čili je to prakticky nepoužitelné, ve většině případů je totiž výhodnější nadefinovat si svoji strukturu, než takovou větší předělávat.
Bootstrap má samozřejmě také nějaké chyby, ale určitě mi přijde výhodnější.

WordPress – Redux umožňuje jednoduchou a rychlou správu šablony, hodí se spíše na jednotlivé položky nastavení. Na něco robustnějšího je potom třeba custom post types.

S touto šablonou ještě plánuji: napojení na systém Drupal.

Jelikož je to vlastní projekt, pokud by měl někdo zájem, by byl možný prodej.

Rozsah práce: celý front-end (kódování včetně dynamických prvků a nastavení pluginů), napojení na WordPress. Za design děkuji webdesignerdepot.com.

Parametry projektu

Datum: 7.10.2015
Technologie: Foundation, HTML5 & CSS3, Sass, WordPress
Klient: Vlastní projekt