schovat načítání

Šablona Precise

precise

Moje první šablona na Themeforest, popis najdete na Themeforest stránce šablony (pouze v angličtině). Kvalita na Themeforest je opravdu vysoká a jen tak nějaká šablona náročným procesem hodnocení neprojde, proto jsem na začátek zvolil jednodušší šablonu a to HTML šablonu pro stránky ve výstavbě. Moje šablona byla přijata, původní zámer „zkusím to“ nakonec otevřel možnost výdělku.

Samozřejmě šablona je stále v prodeji, nicméně již hodně dlouhou dobu, takže nyní jsou prodeje již opravdu minimální, je to pár za měsíc (v prvním měsíci po přijetí šablony vycházelo cca 2.5 prodeje na den), aktuálních asi 400 prodejů lze tedy brát za konečných.
Musím říct, že toto číslo mě dost překvapilo, před vytvořením šablony jsem si samozřejmě prošel tento trh, abych měl představu o možnostech výdělku, pro svoji šablonu jsem tehdy odhadoval kolem 100 prodejů, respektive prolomení magické hranice 100 prodejů jsem považoval za úspěch. Nakonec nádherných 400 prodejů a další pozitiva – zkušenosti, zajímavá reference, nová oblast uplatnění a čeho si dost vážím – ojedinělý „titul“ úspěšného autora na Themeforest.
Ojedinělý v tom, že opravdu není mnoho lidí, kteří můžou říct „udělal jsem úspěšnou šablonu na Themeforest“ – můžu uvést přesná čísla: tato šablona mě s 400 prodeji dostala na 1800. místo mezi Themeforest autory (řazeno podle výše výdělku). Musíme vzít v potaz, že většinou nebývá jeden autor, ale malý tým, řekněme o 2-3 i více lidech, takže počítám nějakých 5-6 tisíc lidí na celém světě, kteří na Themeforest dosáhly stejných/vyšších prodejů jako má tato šablona Precise.

Aby to zase nevyznělo, že Themeforest musí také každý vyzkoušet, naopak je řada autorů, jejichž díla nejsou přijata, na Themeforest fóru někteří z nich denně žádají o pomoc, co by měli na šabloně zlěpšit, ovšem takové šablony většinou skončí někde „v koši“ a je to pouze ztracený čas. Ani přijatá šablona není výhra – jsou i šablony, které pro trh z nějakého důvodu nejsou lákavé a dosahují vyloženě pár prodejů, autor si pak spočítá, že na šabloně dělal 2 týdny a z prodejů má jen pár desítek dolarů.

Rozsah práce: celá šablona

Parametry projektu

Datum: 21.3.2014
Technologie: Ajax, Design, HTML5 & CSS3, Themeforest
Webová stránka: http://themeforest.net/item/precise-responsive-coming-soon-template/7195844