schovat načítání

WP plugin Similar Posts Field Hint

Jednodušší Plugin pro WordPress „Similar Posts Field Hint“, tedy jak název napovídá jedná se o formu nápovědy, respektive výpis podobných příspěvků pro nějaké textové políčko.

Popis činnosti:
1. v adminu si uživatel zaregistruje libovolné ID, toto ID potom použije pro nějaké políčko (klasické textové pole, nebo textová oblast, případně cokoli podobného) – např. <textarea id="my_id"></textarea>, případně lze použít shortcode a který podobnou strukturu vygeneruje sám.
2. jakmile návštěvník začně psát do tohoto políčka, ajaxem se dynamicky na základě obsahu políčka hledají podobné příspěvky, které se potom uživateli nabídnou. Tedy řekněme je to takové vylepšené vyhledávání, především je důležité, že se jedná o tzv. fulltextové vyhledávání (detaily viz níže), samotné vyhledávání je potom realizováno na úrovni MySQL.
3. výpis výsledků je defaultně jednoduchý, ale samozřejmě jej lze libovolně stylovat podle potřeb šablony

Fulltextové vyhledávání – klasické vyhledávání, které WordPress nabízí, je dost omezující, jednoduše se napíšou hledaná klíčová slova a podle nich se vyhledají příspěvky, které obsahují všechna tato klíčová slova. Použité fulltextové vyhledávání nabízí mnohem víc – není nutné se omezovat jen na klíčová slova, lze psát libovolné věty a dále ve výsledcích se objevují příspěvky, které obsahují alespoň jedno ze zadaných slov (ne „právě všechna“ jak je tomu u nativního WP vyhledávání). Samozřejmě čím více ze zadaných slov obsahují tím výše se zobrazují ve výsledcích.

Je zapracována také ochrana proti SQL injection.

Vlastní plugin, v případě zájmu je možné zakoupit – kontaktujte mě.

Parametry projektu

Datum: 15.6.2016
Technologie: Ajax, WordPress plugin, WordPress
Webová stránka: http://alestrunda.cz/similar-posts-field-hint/